Bakı, güclü külək və yağıntılar səbəbindən nəqliyyatda ciddi problemlər yaradıb
Azərbaycan Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin son proqnozlarına görə, ölkə ərazisinin çox hissəsində yağıntılı hava gözlənilir. Yağıntılar əsasən yağmur və şiddətli leysan şəklində olacaq, bəzi bölgələrdə isə qar yağışı da ehtimal olunur. Xüsusilə də Bakı və ətraf rayonlarda güclü küləyin (saatda 50-80 km) əsən olacağı gözlənilir.
Güclü külək və yağıntılar nəticəsində Bakıda dəniz nəqliyyatı dayanma həddinə çatıb. Bir çox gəmi səfəri ləğv edilib, yaxud təxirə salınıb. Bu vəziyyət Bakı-Böyük dəniz yolu ilə əlaqəli olan bütün marşrutlarda ciddi problemlər yaradıb.
Hava limanlarında da ciddi problemlər yaranıb. Güclü külək səbəbindən bir çox təyyarə eniş edə bilməyib və digər hava limanlarına yönləndirilib. Hava limanlarında gecikmələr yaşanır. Bəzi beynəlxalq reyslərin də təxirə salındığı bildirilir.
Hidrometeorologiya Xidməti 44 rayona sarı və narıncı xəbərdarlıq elan edib. Vətəndaşların ehtiyata əməl etməsi və ehtiyatlı olması tövsiyə olunur. Küləkli havada evdən çıxarkən palto və çətir götürmək vacibdir.
Bakı-Ankara yolu da qar və buzlanma təhlükəsi ilə üzləşib. Sürücülərin diqqətli olması və gecə yolculuğundan çəkinməsi tövsiyə olunur.